ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ - ОСНОВА МАЙБУТНЬОГО СВІДОМОГО СУСПІЛЬСТВА ДЛЯ ДЕРЖАВИ



/Files/images/8ddc5244fd.gif
Изображение - savepic.su — сервис хранения изображений
/Files/images/zavduvacha/__98.png

Прапор

/Files/images/ukrana/flag_klass_.gif

Герб

/Files/images/ukrana/428306.jpg

Гімн України


"Ще не вмерла України"

Ще не вмерла України, ні слава, ні воля,

Ще нам, браття українці, усміхнеться доля.

Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону,
В ріднім краю панувати не дамо нікому;
Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,
Ще у нашій Україні доленька наспіє.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Модель патріота



Для педагогічного колективу нашого НВК  патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним. Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується все залежить від мене.Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що набуває сьогодні особливого значення. Головною запорукою процвітання держави є національно-патріотичне виховання молоді, частина якої щороку поповнює лави державних службовців. Адже саме вони вносять свої корективи в закони, суспільне життя, етико-моральні засади. Щоб ці реформи не призводили до краху, національно-патріотичне виховання повинно супроводжувати молодь впродовж всього їхнього шкільного й студентського життя. Можна багато говорити про виховання молоді, як абстрактної маси, але ті пафосні розмови ні до чого не призведуть. Під словом «молодь» ми повинні вбачати своїх дітей, методику виховання молоді ототожнювати з вихованням власних. Якими б ми хотіли бачити своїх дітей? Чесними; вихованими; добрими; людьми, які поважають старше покоління. Ці якості можна об’єднати в етично-моральну групу, без якої жодне суспільство не існує. Для того щоб виховати ці якості, в Україні в загальноосвітніх закладах викладаються уроки етики, на яких вчителі намагаються привити дітям гуманне ставлення до оточуючих, закласти основи моралі.
Патріотами своєї держави; свідомими громадянами; людьми, які пам’ятають своє коріння й шанують пам'ять предків; громадянами, які готові в будь який момент віддати своє життя за Батьківщину. Ці якості можна об’єднати в національно-патріотичну групу.
Виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визнані проблемами загальнодержавного масштабу.
Патріотизм покликаний дати новий імпульс духовному оздоровленню народу, формуванню в Україні громадянського суспільства, яке передбачає трансформацію громадянської свідомості, моральної, правової культури особистості, розквіту національної самосвідомості і ґрунтується на визнанні пріоритету прав людини. Суспільства, яке функціонує на засадах гуманізму, свободи, верховенства закону, соціальної справедливості, гарантує умови для зростання добробуту народу. Суспільства, яке є єдиним дієвим механізмом розбудови не олігархічної, а народної демократії, правової України, виступає, з одного боку, джерелом опозиції державній владі, а з іншого - взаємодоповнює її, реалізуючи свої розвивальну і контролюючу функції.
Виходячи з цього, патріотизм на даний час є нагальною потребою і держави, якій необхідно, щоб усі діти стали національно свідомими громадянами – патріотами, здатними забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі, і особистості, яка своєю діяльнісною любов’ю до Батьківщини прагне досягти взаємності з метою створення умов для вільного саморозвитку і збереження індивідуальності; ісуспільства, яке зацікавлене в тому, щоб саморозвиток особистості, становлення її патріотичної самосвідомості здійснювався на моральній основі.
Актуальність патріотичного виховання зумовлюється водночас процесом становлення України як єдиної політичної нації. В умовах поліетнічної держави, воно покликане сприяти цілісності, соборності України, що є серцевиною української національної ідеї. При цьому важливо, щоб об’єднання різних етносів і регіонів України задля національного відродження, розбудови й вдосконалення суверенної правової держави і громадянського суспільства здійснювалось саме на базі демократичних цінностей, які в свою чергу мають лежати в основі патріотичного виховання.
На сьогодні головною метою школи є формування й розвиток всебічно розвинутої, свідомої особистості з чіткою життєвою позиціє, готової зробити гідний вибір свого майбутнього. Сучасний навчальний заклад переживає складний період, коли здійснюється перехід до особистості та неповторності кожного учня. В основу виховання і навчання, в центр їх оновлених парадигм слід поставити дитину, її гармонійний розвиток.
Основний напрям реалізації принципів виховання - це психологічний — він полягає в формуванні в школярів високої психологічної стійкість, готовності до виконання складних та відповідальних завдань за будь-яких умов обстановки, формування найважливіших психологічних якостей, необхідні успішної життя і правоохоронної діяльності у суспільстві. Воно включає вивчення та прогнозування соціально-психологічних процесів у шкільництві, профілактику негативних явищ та запобігання проявам девіантної поведінки, зняття психологічної напруженості, подолання стресу.
Найефективніший метод виховання дітей – це щира розмова, проникнення у його внутрішній світ, інтерес та почуття поваги до його особистості, сприйняття його критики. Діти надзвичайно чутливі до несправедливості та недовіри з боку педагога. Тому від особистості педагога, від багатства його внутрішнього світу, від знання ним психології залежить ефективність усієї виховної роботи. Гаслом виховної роботи повинне стати висловлювання Ж.-Ж. Руссо «у серце увійде лише те, що йде від серця».

З числа учнівської молоді в закладі діють волонтерські загони, які здійснюють шефську допомогу ветеранам та учасникам Великої Вітчизняної війни: Акція "Зірка пам'яті",, молодшим школярам. 25 вересня відбувся районний зліт волонтерських загонів. Наш волонтерський загін "Лідер" також презентував свою роботу та був .нагороджений подякою за участь.
        Учні закладу активні учасники різних благодійних та природоохоронних акцій: благодійний ярмарок «Збережемо тепло у школі»(ремонт зовнішньої теплотраси, яка простягається від котельні до школи), благодійна акція "З вірою в серці"(2-4 кл.); благодійний ярмарок на підтримку воїнів АТО (5-11 кл.);ярмарок "Діти - дітям"; акція «Ігротека для малят» (5-11 кл.);  "За чисте довкілля" ;«Пам’ятник» (упорядкування могил загиблих воїнів); акція зі збору опалого листя “Жовте листя”; "Червону стрічну носять не байдужі"; "Подаруй бібліотеці книжку!";акція по збору макулатури "Макулатуринг"(переможці 8-А та  2-Б класи). 
В закладі проводяться свята національно-патріотичного напрямку: "Козацькі забави"; "Свято української пісні"військово-патріотичне свято "Будь готовим до захисту Вітчизни"; спортивне змагання "Свято в козацькому курені" (6-ті класи); Новий рік 9-11 класи "Вечори на хуторі біля Диканьки"; військово-спортивна гра-змагання «Юні захисники Вітчизни»; "Андріївські вечорниці". 
Проводяться також виставки поробок учнів: виставка "Щедрий урожай"виставка робіт "Бабусина світлиця"виставка вишивок присвячена 200-річчю з дня народження Великого Кобзарявиставка учнівських робіт "Україна символічна" та багато інших.
Детальніше ознайомитись з роботою  в закладі можна на шкільному сайті http://golovanivsk-nvk.edukit.kr.ua/.

Національно патріотичне виховання у сучасній школі





Немає коментарів:

Дописати коментар